telefon whatsapp

ELEKTRİK – ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SERTİFİKALARI

ELEKTRİK – ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SERTİFİKALARI

ELEKTRİK – ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SERTİFİKALARI

ELEKTRİK – ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SERTİFİKALARI Kursu E-Devlet onaylıdır.


Elektrik ve elektronik teknolojisi, modern dünyanın temelini oluşturan ve her geçen gün daha da önem kazanan bir alandır. Bu alanda çalışmak veya bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyenler için Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı Sertifikaları Eğitimleri oldukça önemlidir.

Eğitimde Neler Öğreniyorsunuz?

Temel elektrik ve elektronik prensipleri: Elektrik akımı, gerilim, direnç, güç gibi temel kavramları öğrenebilirsiniz.
Devre elemanları: Dirençler, kondansatörler, diyotlar, transistörler gibi elektronik devre elemanlarını öğrenebilirsiniz.
Analog ve dijital devreler: Analog ve dijital devrelerin çalışma prensiplerini ve uygulamalarını öğrenebilirsiniz.
Ölçüm ve test ekipmanları: Multimetre, osiloskop gibi ölçüm ve test ekipmanlarını nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.
Elektrik tesisatı: Ev ve işyerlerinde elektrik tesisatı nasıl kurulur ve onarılır öğrenebilirsiniz.
Programlanabilir mantık kontrolörleri (PLC): PLC'leri nasıl programlayacağınızı ve otomasyon sistemlerinde nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz
. Yenilenebilir enerji sistemleri: Güneş enerjisi, rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji sistemlerini nasıl kurulur ve çalıştırılır öğrenebilirsiniz.İş bulma şansını artırır: Elektrik-elektronik sektöründe her zaman kalifiye elemana ihtiyaç duyulur. Bu sertifika ile elektrik teknisyeni, elektronik teknisyeni, otomasyon teknisyeni gibi pozisyonlarda çalışma imkanı bulabilirsiniz.
Kariyer geliştirmeye yardımcı olur: Bu alandaki bilgi ve becerilerinizi geliştirerek elektrik mühendisi, elektronik mühendisi, otomasyon mühendisi gibi yönetim pozisyonlarına yükselebilirsiniz.
Kendi işinizi kurmanıza imkan verir: Kendi elektrik tesisat firmanızı veya elektronik cihaz onarım firmanızı açabilirsiniz.
Kişisel bilgi ve becerileri geliştirir: Bu eğitim sayesinde problem çözme, analitik düşünme, el becerisi ve iletişim gibi becerilerinizi de geliştirirsiniz.

2 Adet Vesikalık Fotoğraf
Nüfus Cüzdan Fotokopisi
Mezuniyet Diploma Fotokopisi
Sabıka Kaydı
Sağlık Raporu