telefon whatsapp

Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı Makyaj Kursu Kursu E-Devlet onaylıdır.


Kalıcı Makyaj Kursu uzman eğitimenler tarafından verilmektedir.

Kalıcı Makyaj Kursu, Merve Özer Akademi uzman eğitmenler tarafından teknolojik imkanlardan yararlanılarak, Eğitimiz 2 ay - 102 saat sürmektedir. Eğitimiz %30 teori %70 uygulamalı olarak verilmektedir.
Kalıcı Makyaj Kursumuz 2 ay sonra kursiyerlerimize bir yazılı ve bir uygulamalı sınava tabi tutulur. Sınavlarını bittiminde sonra MEB onaylı ustalık belgesi, transkript ve kurs bittirme belgesi verilir. Bu belgeyle işyeri açamaz ama bu belgeyle alanda çalışırbilirsiniz.

Kalıcı makyaj kursunun içeriği nedir?

Kalıcı makyaj kursunda eğitimler teorik ve uygulamalı çalışmalardan oluşmakla birlikte kursun içeriğine göre hazırlanmaktadır.

Başlangıç sürecinde kişisel hijyene yönelik çalışmaların gerçekleştirildiği kalıcı makyaj kursunda ileri zamanlarda deriye yönelik anatomi çalışmaları, yüz şekillerine göre makyaj özellikleri, kaş, kirpik, dudak makyajı, eyeliner, deride meydana gelen lekelere yönelik kamufle teknikleri, kalıcı makyaj sırasında kullanılan malzemeler, boyaların seçilmesi ve hazırlanması, canlı ve cansız model üzerinde birebir alıştırma teknikleri, makyaj silme ve temizlik gibi eğitimler verilmektedir.

Kalıcı makyaj kursunda kişiye özgü programlar da hazırlanmaktadır. Özellikle hızlandırılmış çalışmalar her kursiyerin anlayabileceği eğitim metotlarından oluşmaktadır.

Kalıcı makyaj kursunu tamamladığımda sertifika alacak mıyım?

Kalıcı makyaj kursunu tamamlayan tüm katılımcılar sertifika alma fırsatı elde edecektir. Bazı kurslarda bu sertifikanın yanı sıra yurt dışında eğitim görebilmeniz için kurs onaylı belgeler veya staj olanakları da hazırlanabilmektedir.

Kurslar, iş yaşamanızda istediğiniz noktaya gelebilmeniz ve işletmelerde çalışabilmeniz için yönlendirmeler de yapmaktadır.

Kalıcı makyaj kime yapılabilir?

Kalıcı makyaj her yüz tipine göre boyama, silme ve düzenleme olanağı sunacak malzemelerden oluşmaktadır. Özellikle cilt derisinde leke, iz veya deformasyon içeren kişiler de kalıcı makyajın sunduğu olanaklardan faydalanabilmektedir.

Özel bir yere davetli olan, doğru makyaj uygulamalarıyla güzel görünmeyi ve yüz hatlarını ön plana çıkarmayı hedefleyen, kendi işletmesini açmayı düşünen, kısacası kalıcı makyajla hem kişisel yaşamınıza hem de kariyerine yönelik yepyeni bir adım atmak isteyen herkes kalıcı makyaj yapabilmekte ve bunu farklı yüz tiplerine uygulayabilmektedir.

Kalıcı makyaj kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa katılmak için belirlenen özel bir kriter bulunmamaktadır.

Profesyonel makyaj konusunda uzmanlaşmak isteyen, makyajın püf noktalarını, tekniklerini ve doğru makyaj yapabilme usullerini merak eden, bu alanda kariyer hedefleyen veya hobi olarak makyajla ilgili kendini geliştirmeyi düşünen herkes kalıcı makyaj kursuna katılabilmektedir.

Makyaj konusunda eksiklerinizi ortadan kaldırmanızı sağlayan bu kurs bilgilerinizi tazelemenize de olanak tanıyacaktır.

2 Adet Vesikalık Fotoğraf
Nüfus Cüzdan Fotokopisi
Mezuniyet Diploma Fotokopisi
Sabıka Kaydı
Sağlık Raporu