telefon whatsapp

Kuaförlük Kursu

Kuaförlük Kursu

Kuaförlük Kursu

Kuaförlük Kursu Kursu E-Devlet onaylıdır.


Kuaförlük Kursu uzman eğitimenler tarafından verilmektedir.

Kuaförlük Kursu, Merve Özer Akademi uzman eğitmenler tarafından teknolojik imkanlardan yararlanılarak, Eğitimiz 6 ay - 1024 saat sürmektedir. Eğitimiz %30 teori %70 uygulamalı olarak verilmektedir.

Kuaförlük Kursumuz 6 ay sonra kursiyerlerimize bir yazılı ve bir uygulamalı sınava tabi tutulur. Sınavlarını bittiminde sonra MEB onaylı ustalık belgesi ve transkript verilir. Bu belgeler doğrultusunda iş yeri açıp ustalık haklarıyla çalışabilirsiniz.

Kuaförlük kursunda neler öğreneceğim?

Alanında profesyonel eğitmenler tarafından verilen meslek edinme kursu sürecinde verilen eğitim saç ve sakal kesim becerisi kazandırmak, bu süreçte uygulamalı ve teorik eğitimlerle katılımcılara iş istihdamı yaratmak için tercih edilen çalışma programlarından biridir.

Kurs kapsamında alacağınız eğitimler arasında başlangıç aşamasında hijyen ve bakım sürecine dahil olacaksınız. Bu sürecin ardından saç yapısı, saç yıkama, renklendirme, boyama, röfle, balyaj, saç kesimi, Brezilya Fönü, maşa, saç kesimi, sakal ve bıyık, gelin başı yapımı, saç şekillendirme, postiş, çıtçıt, örgü ve topuz teknikleri gibi eğitimler de alacaksınız. İş yeri açılışı, salon yönetimi, müşterilerle ilişki gibi eğitimlerin de gerçekleşeceği kuaförlük kursunda berberlik ve bayan kuaförlüğünün tüm teknik süreçleri hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Kuaförlük kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Kursa katılan pek çok öğrenci, derslerin sona ermesiyle birlikte geniş bir iş sahasında görev üstlenebilme olanağına sahiptir. Başta büyük ve küçük ölçekli kuaförler olmak üzere, hastaneler, oteller, güzellik salonları ve estetik merkezleri, klinikler gibi alanlarda iş bulabilen kuaförlük kursunu tamamlayan katılımcılar televizyon ve sinema dünyasında da set ekibinin içerisinde yer alabilmektedir. Dizi ve film yıldızlarının saç bakımından sorumlu olabileceğiniz kurs sonrasında beş yıldızlı otellerde çalışabilir, SPA merkezlerinde görev alabilirsiniz.

Kuaförlük kursuna kimler katılabilir?

Meslek edinme kursları kapsamında yer alan kuaförlük kursunda katılmak için aranan herhangi bir kriter bulunmamaktadır. Ancak el becerilerini kullanarak kendini geliştirmeyi hedefleyen, iyi bir kuaför olarak müşterilerine güvenilir hizmet kalitesi sunmak isteyen herkes bu kurslara katılım gerçekleştirebilmektedir.

2 Adet Vesikalık Fotoğraf
Nüfus Cüzdan Fotokopisi
Mezuniyet Diploma Fotokopisi
Sabıka Kaydı
Sağlık Raporu