telefon whatsapp

Manikür Pedikür Kursu

Manikür Pedikür Kursu

Manikür Pedikür Kursu

Manikür Pedikür Kursu Kursu E-Devlet onaylıdır.


Manikür Pedikür Kursu uzman eğitimenler tarafından verilmektedir.

Kuaförlük Kursu, Merve Özer Akademi uzman eğitmenler tarafından teknolojik imkanlardan yararlanılarak, Eğitimiz 3 ay - 190 saat sürmektedir.

Manikür Pedikür Kursumuz 3 ay sonra kursiyerlerimize bir yazılı ve bir uygulamalı sınava tabi tutulur. Sınavlarını tabi tuturak kursiyere katılım sertifikasi verilir. Bu belgeler doğrultusunda iş yeri açamaz ama bu alanda uzman olarak çalışabilir.

Manikür pedikür kursunun içeriği nedir?

Manikür pedikür kursunda başta kişisel hijyen olmak üzere tırnakla ilgili anatomi dersleri ve hastalıklara yönelik eğitimler alacaksınız. Tırnak şekillendirme yöntemleri, el ve ayak bakımı, tırnak renklendirme, masaj ve bakım uygulamaları, tırnak süsleme, pedikür ve manikürle ilgili eğitimler de bu süreçte alacağınız derslerden oluşmaktadır.

Pens tutma, törpüleme, tırnak etleri, SPA bakımı gibi eğitimlerin de verildiği manikür pedikür kursunda elleri tahriş ve tahribata yönlendiren faktörler minimum düzeye indirilmektedir. Kursta verilen eğitim salonunuza gelen müşterileri karşılama, uğurlama ve nezaket gibi kuralları da kapsamaktadır.

Salonun hazırlanması ve iş bitimi sonrasında temizlenmesi de manikür pedikür kursunda verilen eğitimin içeriğini oluşturmaktadır.

Manikür pedikür kursunun tamamlayan kişilerin çalışma alanları nelerdir?

Genellikle her kuaför salonunda manikür ve pediküre ayrılan bir bölüm bulunmaktadır.

Kursu tamamlayan kişiler bu bölümde veya güzellik merkezlerinde, otellerde veya SPA merkezlerinde, kozmetik firmalarının bünyesinde, kısacası el ve ayak bakımını önemseyen, bu alanda kendini geliştirmiş ya da geliştirmeye açık tüm işletmelerde çalışabilmektedir.

Tercihinize göre kursu tamamlamanız halinde sahip olacağınız başarı ve onay sertifikası ile kendi işletmenizi de açabilirsiniz. Manikür pedikür kursu el ve ayak bakımını kişisel olarak gerçekleştirilen herkes için kurs olanakları sunmaktadır.

Kariyerinize yön vermek için sizleri bekleyen seminerlere katılmalı, sık sık eğitim programlarınızda gelişiminizi ilerletecek metotlara öncelik tanımalısınız.

2 Adet Vesikalık Fotoğraf
Nüfus Cüzdan Fotokopisi
Mezuniyet Diploma Fotokopisi
Sabıka Kaydı
Sağlık Raporu