telefon whatsapp

Profesyonel Makyaj Kursu

Profesyonel Makyaj Kursu

Profesyonel Makyaj Kursu

Profesyonel Makyaj Kursu Kursu E-Devlet onaylıdır.


Profesyonel Makyaj Kursu uzman eğitimenler tarafından verilmektedir.

Profesyonel Makyaj Kursu, Merve Özer Akademi uzman eğitmenler tarafından teknolojik imkanlardan yararlanılarak, Eğitimiz 2 ay - 242 saat sürmektedir. Eğitimiz %30 teori %70 uygulamalı olarak verilmektedir.

Profesyonel Makyaj Kursumuz 2 ay sonra kursiyerlerimize bir yazılı ve bir uygulamalı sınava tabi tutulur. Sınavlarını bittiminde sonra kurs bittirme belgesi verilir. Bu belgeyle işyeri açamaz ama bu belgeyle alanda çalışırbilirsiniz.

Profesyonel makyaj kursunun içeriği nedir?

Profesyonel makyaj kurslarında katılımcılara makyaj öncesi cilt temizleme ve cildi makyaja hazırlama, makyaj uygulaması, makyajın temizlenmesi, makyaj düzeltme ve kamufle etme teknikleri anlatılmaktadır. Profesyonel makyaj kurslarında her bir makyaj malzemesinin kullanımı detaylı olarak anlatılır ve eğitimler uygulamalı olarak verilir. Ayrıca kurs süresince vücut makyajı, moda makyajı, podyum makyajı gibi spesifik konularda da eğitim verilir.

Profesyonel makyaj kursuna kimler katılabilir?

Profesyonel makyaj konusunda uzmanlaşmak isteyenler, güzellik salonu ve kuaförlerde çalışanlar, kendi makyajını profesyonel olarak yapmak isteyenler profesyonel makyaj kurslarına katılarak bu alanda uzmanlaşabilirler.

2 Adet Vesikalık Fotoğraf
Nüfus Cüzdan Fotokopisi
Mezuniyet Diploma Fotokopisi
Sabıka Kaydı
Sağlık Raporu