telefon whatsapp

Protez Tırnak Kursu

Protez Tırnak Kursu

Protez Tırnak Kursu

Protez Tırnak Kursu Kursu E-Devlet onaylıdır.


Protez Tırnak Kursu uzman eğitimenler tarafından verilmektedir.

Protez Tırnak Kursu, Merve Özer Akademi uzman eğitmenler tarafından teknolojik imkanlardan yararlanılarak, Eğitimiz 1 ay - 20 saat sürmektedir.

Protez Tırnak Kursumuz bir hafta sonra kursiyerlerimize bir yazılı ve bir uygulamalı sınava tabi tuturak kursiyere katılım sertikası verilir. Bu belgeyle işyeri açamaz ama bu belgeyle alanda çalışırbilirsiniz.

Protez tırnak kursunda neler öğreneceğim?

Protez tırnak kursunda öncelikli olarak kişisel hijyen kuralları üzerinde durulmaktadır. Bu kurallar hem iş yerinizin temiz görünmesini hem de sağlık standartlarını oluşturabilmenize imkan tanımaktadır.

Salon açmak isteyen kurs katılımcılar için müşterilerin karşılanması, uğurlanması, nezaket kuralları gibi eğitimlerin de verildiği kursta el-ayak bakım ürünleri, takma tırnaklar, tırnaklarda oluşan problemleri ortadan kaldırma, yapı bozukluklarını engelleme, protez tırnak teknikleri, manikür-pedikür gibi eğitimler verilmektedir.

Bu kurs ile tırnaklarınızı istediğiniz gibi süslemeyi öğrenebilir, kendi işletmenizi açarak müşterilerinizin beklentisini karşılayabilirsiniz.

Protez tırnak kursunu tamamladığımda nerede çalışabilirim?

Genellikle pek çok kuaför salonunda ve güzellik merkezinde protez tırnak uygulamalarına yer verilmektedir.

SPA merkezleri, kozmetik ürünlerinin satışını gerçekleştiren yerler, TV ve sinema dünyası, tiyatrolar, termal merkezler gibi geniş bir istihdam alanı bulunan kurs sürecini tamamlayan katılımcılar hobi olarak bu kursa da katılabilmektedir.

Protez tırnak kursunda bu alanda kendini geliştirmek isteyen her öğrenci için eğitimler verilmektedir.

Protez tırnak kursunda sertifika alabilir miyim?

Protez tırnak kursunda eğitim veren pek çok kurum M.E.B onaylı sertifika imkanıyla size iş garantisi sunmaktadır. Bu alanda bilgilenmenize olanak tanıyan kitaplar ve DVD’ler de bilgilerinizi pekiştirmenize olanak tanıyacaktır. Kurs süresince bu alanda başarılarını ispatlamış firmalarda staj yapabilme imkanına da sahipsiniz.

Protez tırnak kimlere uygulanabilir?

Protez tırnağın uygulanabileceği kişiler için belirlenen özel bir kriter bulunmamaktadır. Tırnaklarında yapı bozuklukları oluşmuş, bakımlı bir görünüm hedefleyen, tırnak kırılmalarından şikayetçi olan, kısacası tırnakları ile ön planda olmak isteyen herkese protez tırnak uygulanabilmektedir.

Protez tırnağın uygulanabilmesi için bu alanda iyi bir eğitim almak yeterlidir.

Protez tırnak uygulamasının tercih edilmesinin ana nedenlerinden biri de tırnak yeme problemi yaşayan kişiler için ellerin bakımlı görünmesini sağlamaktır. Problemlerin oluştuğu yerlerdeki kusurları ortadan kaldırmayı amaç edinen bu protez tırnak istediğiniz renk ve deseni uygulayabilmenize de imkan tanımaktır.

2 Adet Vesikalık Fotoğraf
Nüfus Cüzdan Fotokopisi
Mezuniyet Diploma Fotokopisi
Sabıka Kaydı
Sağlık Raporu